Molbe za nove teme/sobe

Dobrodoshli / Welcome to the YFC forum

Moderator: Mod team

Molbe za nove teme/sobe

Postod perforer » Pet 15 Dec, 2006 11:41 am

na forumu bi mozda trebala da postoj ii tema vezana za automobile koji koriste plin
Korisnikov avatar
perforer
1301ccm

Pridružio se: Pon 06 Nov, 2006 1:44 pm

Postod Danilo » Pet 15 Dec, 2006 11:49 am

Korisnikov avatar
Danilo
1498ccm

Pridružio se: Pet 15 Sep, 2006 11:36 am

Postod bjov » Pet 15 Dec, 2006 12:12 pm

tema? :huh: delovi :bounce: DELOVI :yes:
bjov
Master of unfinished projectS

Pridružio se: Pon 02 Okt, 2006 11:19 pm

Postod Danilo » Pet 15 Dec, 2006 12:23 pm

Ne razumem? :blush:
Korisnikov avatar
Danilo
1498ccm

Postod bjov » Pet 15 Dec, 2006 1:02 pm

Pa mislio sam mozda, ovaj.. Jos jednu temu za, khm, delove ;)
Znaci, kvalitet, cene, bubanj potok, nabavka, kvalitet.. I o svakom delu otvorimo po jednu diskusiju... NPR
Ulja
Lamela
Lezajevi
Klipovi
Podkrila
Gume
Bregaste
Termostati
Termoprekidaci
Amortizeri
Ramena
Spone
Letve
Alarmi
...

Ljudi kako kupuju delove, i sticu iskustva o kvalitetu istih, postuju slike, adrese i sl...
NPR Nikako ne kupujte Caloristat "France" termostate za y45 - ocajni su - otvaraju drasticno prerano! :)
bjov

Postod bjov » Pet 15 Dec, 2006 1:17 pm

Takodje (manje interesantna, ali meni i dalje interesantna) tema/sekcija bi mogla da bude Alati. Znaci sve o specijalnim, ili manje specijalnim alatima za koje ljudi mozda ne znaju. Cene, upotreba i sl.. Ova tema ne bi privukla puno poruka (sto zbog finansijske situacije vecine clanova, sto zbog prevelike specijalizacije), ali bi mogla da bude od neprocenljive vrednosti onima koje zanima. Diskusije tipa:
Kompresori
Kompresorske peralice
Pistolji za farbanje
Alat za stelovanje ventila SOHC
Alati za vadjenje motora
Blic lampe
Alati za rastavljanje trapa
Alati za sabijanje opruga ventila
Gedore
Lemilice
MIG/TIG
Autogeni aparati

Ne znam sta ljudi misle o ovome.. Znaci moze ovde, mada bih ja licno idealno voleo da najdem/napravim forum o alatima (to mi je fetish :wub: ). Bez alata nema ni zanata..
bjov

Postod Danilo » Pet 15 Dec, 2006 1:25 pm

Za delove postoji soba "odrzavanje i servisi", a ovo za alate bi moglo da bude zanimljivo, moglo bi da se otvori, ali hoces li se truditi da je odrzavas u zivotu?
Korisnikov avatar
Danilo
1498ccm

Postod bjov » Pet 15 Dec, 2006 1:51 pm

Danilo je napisao:Za delove postoji soba "odrzavanje i servisi", a ovo za alate bi moglo da bude zanimljivo, moglo bi da se otvori, ali hoces li se truditi da je odrzavas u zivotu?

Cisto licno misljenje - nekako mi "odrzavanje i servisi" zvuci kao "da li povlacite sauh pri paljenju" (sto je OK tema, i pripada bas tu), ili "koliko cesto menjate ulje". Zato sam mislio "delovi". Ako treba dobrovoljac za odrzavanje/administratora, rado se javljam! Tema bih imao na pregrst..

Sto se alata tice, takodje cu se rado truditi da je odrzavam u zivotu, ali uz dva ogranicenja:
NIKOM NE POZAJMLJUJEM ALAT :angry: (uzasno sam tezak tip na tu stranu, jer sam imao vrlo ruzna iskustva na tu temu, znaci molicu clanove da osim ako im sam ponudim, ne traze :) )
Drugo ogranicenje je vreme - znaci garantujem jedan detaljan post nedeljno, ali tesko vise od toga.

Evo par tema koje bih mogao da obradim/predstavim:
Voltmetri
Kompresorske peralice
Kompresori karika
Alati za rasturanje trapa
Pneumatski pistolji
Kompresore sam vec predstavio prilicno detaljno, ali bi moglo da bude prebaceno ovde
Alati za sabijanje opruga ventila (van kola)
Alati za sabijanje opruga ventila na kolima
Bijaksi
Kompresorske instalacije
Kompresorske "grupe"
Pistolji za farbanje
Alati za izvlacenje vazduha iz kocionog sistema
Krokodilke
Alati za vadjenje motora
Elektricni odvijaci
Gedore (u par nastavaka)
Nosaci motora

Svog alata imam bas puno (neki trose na pice, neki na zene, a ja na alat :) ), i ne bih zeleo da se ovo pretvori u "vidi sta imam" - naprotiv - do sada je vrlo malo alata koji mi se nisu isplatili u potpunosti, a puno sam u zivotu potrosio na alat. Duboko sam ubedjen da je retko steta potrositi novac na alatku.

Nekada je kod nas bila prilicno mracna situacija na tu stranu, i ja sam dugo dovlacio alat iz inostranstva, ali pre svega zahvaljujuci Bugarima iz BP i par domacih lanaca (woby haus i sl), situacija se kod nas drasticno popravila..

Sa druge strane, svestan sam koliki sam ja freak na tu stranu, i nisam siguran koliko bi interesovanje postojalo, posebno s obzirom da je ovo ipak forum posvecen yugo/zastava vozilima a ne mehanici/alatima uopste. Drago mi je sto se tebi relativno dopada ideja, ali sta mislis da malo pitamo ostale - cisto da ne krecemo u ovo bezveze..
bjov

Postod sn00py » Pet 15 Dec, 2006 1:53 pm

Mislim da se sa otvaranjem jos foruma smanjuje delotvornost ostalih.. Nemamo mi toliko clanova [aktivnih] da bi se sve to moglo kako treba razviti...
Ne znam..
Korisnikov avatar
sn00py
1498ccm

Pridružio se: Pet 15 Sep, 2006 11:47 am

Postod Danilo » Pet 15 Dec, 2006 2:10 pm

http://www.yugofanclub.com/forum/viewforum.php?f=23

Bojane, pokloni se i pocni. :ph34r:

Ocekujem da ces da bude textova kako napraviti odredjenu alatku, gde kupiti, za koje pare, kako koristiti, o cemu voditi racuna, itd.
Korisnikov avatar
Danilo
1498ccm

Molbe za nove teme/sobe

Postod g00gle88 » Sre 18 Feb, 2015 9:08 pm

izvinjavam se ako pishem na pogreshnom mestu ali nov sam ovde pa se ne snalazim za sada najbolje..
kao shto sam spomenuo u predstavljanju stize mi motor od fiat uno 1.3 turbo i.e. pa me zanimaju iskustva i dal je neko vec ubacivao u 55icu ali nemogu da nadjem temu o detaljnijem radu ubacivanja tog fiatovog motora pa sam trazio da otvorim temu ali nznm gde i kako je to moguce da bih pribavio neke informacije i bio upozoren na eventualne probleme pre pocetka radova.
g00gle88
903ccm

Pridružio se: Uto 17 Feb, 2015 11:41 pm

Re: Molbe za nove teme/sobe

Postod stef » Čet 19 Feb, 2015 3:12 pm

Mozes pogledati ovde: http://www.yugofanclub.org/forum/viewforum.php?f=4 takodje i u toj sobi mozes otvoriti novu temu, ako nema nista sto te zanima.
Kako ćete prepoznati Sremca na auto-putu? Svi voze - on tera!!! :)
Korisnikov avatar
stef
Trkac

Pridružio se: Uto 03 Okt, 2006 10:51 am

Povratak na Dobrodosli na YFC! / Welcome to YFC!