Prijedlog novog YFC grba!

Dobrodoshli / Welcome to the YFC forum

Moderator: Mod team

Kako vam se sviđa prijedlog grba?

Sviđa mi se!
16
35%
Potrebne su još neke dorade ali OK je!
15
33%
Pa nije mi baš nešto...
6
13%
Nikako mi se ne sviđa!
9
20%

Ukupno glasova : 46

Prijedlog novog YFC grba!

Postod Yamatashi » Pon 17 Nov, 2008 6:01 pm

Proteklih dana sam malo razmisljao kakav bi YFC grb po mojoj prosudbi trebao biti i dosao sam do zakljucka da bi on u sebi trebao sadrzavati određen dio ozbiljnosti, tradicije i dasak naravno sadašnjih modernih vremena. Ja se nadam da sam u ovoj svojoj ideji zadržao bar dio tih zakljucaka :) Grb je napravljen na osnovi YUGO plus programa, tj. njegovom grbu da ne ispadne da je sve moja ideja, ja sam je samo malo doradio i napravio od toga ono što zelim :) Sada je na vama da kazete kako vam izgleda. Napomenuo bih naravno da ovo nije gotov projekt i da su bilo kakvi prijedlozi u srhu poboljsanja rado dobrodosi :)

Slika

Ukoliko netko ne vidi sliku ovdje gore (a zna cesto biti tih problema :D ) evo thumbnail:
SlikaSlika
Slika
Korisnikov avatar
Yamatashi
1301ccm

Pridružio se: Pet 15 Sep, 2006 1:11 pm

Re: Prijedlog novog YFC grba!

Postod zeki » Pon 17 Nov, 2008 6:17 pm

Hajde uradi crvena slova, na plavoj pozadini sa belim okvirima. Ipak su te tri boje tradicija. Inače, stil je po meni odličan.
Bolje je izgubiti minut u životu, nego život u minutu !
Korisnikov avatar
zeki
1498ccm

Pridružio se: Pon 13 Avg, 2007 11:39 pm

Postod Yamatashi » Pon 17 Nov, 2008 6:40 pm

zeki je napisao:Hajde uradi crvena slova, na plavoj pozadini sa belim okvirima. Ipak su te tri boje tradicija. Inače, stil je po meni odličan.

Misliš na ovakvo nešto?

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Yamatashi
1301ccm

Postod SCARY » Pon 17 Nov, 2008 8:05 pm

@yami
a di ti je rotirka ;) ;) ;)

ozbiljno :clap: :clap: :clap:
floyak
Korisnikov avatar
SCARY
16V DOHC Turbo

Pridružio se: Ned 16 Dec, 2007 6:17 pm

Postod zeki » Pon 17 Nov, 2008 8:25 pm

[quote="yamatashi"]
Misliš na ovakvo nešto?

Da tako, samo svetlije plava boja, ova
Poslednji put menjao zeki dana Pon 17 Nov, 2008 8:33 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
zeki
1498ccm

Postod Stefano » Pon 17 Nov, 2008 8:29 pm

Iskreno, malo mnogo izgleda kao grb fudbalskog tima, mozes slobodno da ga promenis, tipa kao sto izgleda kockasti jugov znak na haubi, pa ispod ili iznad da se ispise web adresa i jos neke sitne dekoracije...Ajde ako se razumemo, probaj tako nesto uradi! U svakom slucaju, nije ni ovo toliko lose, al reko ajde za sve nase jugise da napravimo nesto extra spec i da se svima svidja! ;)
Korisnikov avatar
Stefano
1116ccm

Pridružio se: Pet 19 Sep, 2008 9:57 pm

Postod Yamatashi » Pon 17 Nov, 2008 9:14 pm

Stefano je napisao:Iskreno, malo mnogo izgleda kao grb fudbalskog tima, mozes slobodno da ga promenis, tipa kao sto izgleda kockasti jugov znak na haubi, pa ispod ili iznad da se ispise web adresa i jos neke sitne dekoracije...Ajde ako se razumemo, probaj tako nesto uradi! U svakom slucaju, nije ni ovo toliko lose, al reko ajde za sve nase jugise da napravimo nesto extra spec i da se svima svidja! ;)
Hm ali opet gledajući s te strane i Ferrarijev grb liči na fudbalski zar ne? :D Slika i Hrvatski također :D Dosta grbova imaju oblik štita zbog toga što time dobivaju nekakav ozbiljan štih pa ih vjerojatno zato i rabe, ja sam ga uzeo jer mi se takav oblik više sviđa od ostalih... ;) Ali probat ću naraviti i takav u obliku koji se nalazi na haubi :)

[quote="zeki"]
Evo i ta svijetlija boja, ali po meni više odgovara tamnija, a koju je i zastava upotrebljavala, po meni tamnija boja dijeluje dosta ozbiljnije od svijetlije :) bar po meni ;)
Slika

I što se tiče natpisa http://www.yugofanclub.com po meni bi bilo bolje izostaiti www i com iz grba jer yugo fan club je YUGO FAN CLUB a ne samo web stranica, zar ne? ;)
Slika
Korisnikov avatar
Yamatashi
1301ccm

Postod Crazy Dasa » Pon 17 Nov, 2008 9:15 pm

Ovo izglead kao neki grb fudbalskog tima iz '70-ih godina! I ako ovo i postavljte odratite malo lepse ovaj relaz u gorenjem delu grba!
Korisnikov avatar
Crazy Dasa
903ccm

Pridružio se: Ned 13 Apr, 2008 2:08 am

Postod SCARY » Pon 17 Nov, 2008 9:19 pm

a mozes i mali www staviti... onak diskretno...
probaj isprintati na fotopapiru ili foliji pa ces vidjeti kako izgleda u reali...
mozda da umjesto crte stavis stilizirane lovorike...
probaj staviti malo zatvoreniju crvenu i malo tamniju plavu... ova crvena mi je nekako previse zestoka i bode u oci...
floyak
Korisnikov avatar
SCARY
16V DOHC Turbo

Postod Yamatashi » Pon 17 Nov, 2008 9:30 pm

SCARY je napisao:a mozes i mali www staviti... onak diskretno...
probaj isprintati na fotopapiru ili foliji pa ces vidjeti kako izgleda u reali...
mozda da umjesto crte stavis stilizirane lovorike...
probaj staviti malo zatvoreniju crvenu i malo tamniju plavu... ova crvena mi je nekako previse zestoka i bode u oci...
Ovaj zadnji grb sam stavio na zahtijev zekija on je tražio svijetliju plavu boju ali kao što si ti rekao i ja mislim da bi puno bolja bila tamnija plava boja, a štose www-a tiče to sam rekao u onom prošlom postu :D A što se lovorike tiče, hm ne znam, ako još bude zahtijeva za lovorikom probat ću to nekako uraditi ali mislim da bi grb trebao biti što jednostavniji a lovorike su sve samo ne jednostavne! :D he,he
Možda je čak najbolja kombinacija ona tamno plava i crvena?!
[quote="Crazy Dasa"] Na sličnost u vezi fudbalskih grbova sam se osvrnuo u jednom od gornjih postova ako si čitao :P :) A što se prijelaza tiče ne znam na što točno misliš? ;)
Slika
Korisnikov avatar
Yamatashi
1301ccm

Postod SCARY » Pon 17 Nov, 2008 9:44 pm

to je moje vidjenje :)
floyak
Korisnikov avatar
SCARY
16V DOHC Turbo

Postod zeki » Pon 17 Nov, 2008 9:45 pm

@yamatashi
Meni se dopada najnovija verzija sa svetlijom plavom.
Što se tiče ostalog:
lepo je rekao da pravi grb, za ilustraciju je prikazao grb Ferarija. Kada bi pravio Logo firme, onda bi trebalo www. pa još i brojevi telefona i žiro računa. Pošto mi nismo firma(preduzeće) po meni je dosta i ovo.
Za one zahtevnije: podeli ga u šest polja pa stavi: 4S, šahovnicu, triglav, sunce, žute **** i Lovćen, jer nas ima iz svih država, a ono Yugo fan club nas spaja.
Korisnikov avatar
zeki
1498ccm

Postod yugo 1.1 » Pon 17 Nov, 2008 9:54 pm

Ma oblik je ok..samo ova crvena mi baš ne ide...a da probaš ko ferari da je sve žuto a da su slova i znak crni,baš me zanima kako bi izgledalo..
MRZIM ELEKTRONIKU I SVA TA NOVA SRANJA,ZIVIO KARBURATOR!!!!!!!!!!!!!
Korisnikov avatar
yugo 1.1
1498ccm

Pridružio se: Čet 06 Mar, 2008 9:07 pm

Postod Darvid » Pon 17 Nov, 2008 9:59 pm

Nije los, ali mu treba jos neki old look detalj, nesto poput zeki-jeve ideje. ;)
In hoc signo vinces.
Darvid
903ccm

Pridružio se: Pet 30 Maj, 2008 9:54 pm

Postod Chimba » Pon 17 Nov, 2008 10:22 pm

Osobno volim male sitne detalje koji neku cjelinu dodatno čine zapaženijom, ali pritom ne volim da taj detalj VRIŠTI od boja!!!! :o

To pričam ja čiji je auto narančasti i sav obljepljen raznim bojama! :doh1:

Mislim da bi mogao CENZURA boje koje bi odgovarale manje-više svim bojama ljubimaca, tj. nekako uskladiti ih da svima paše (Ferari konjić paše na svaku boju, mislim da su to neke tamnije ili pastelne). Uglavnom, ne treba www adresa na grb, ali smanji intenzitet boja! I sredi taj gornji dio malo, da linija ide kak treba.

Sve u svemu, za pohvalu je da si si uzeo vremena za tak nekaj! Ne brini, kaj ti god tko napiše, ti to isprobaj na kompu pa vidi kak se tebi dopadne, i ak je dobro, podijeli s nama!

Ja imam mjesta za naljepnice na svom Yugachu!!! :clap: :D :dance:
Bivši prvak u parkiranju!!! :P
Prodaja AO, kasko te svih vrsta osiguranja - 099/2146-400; 091/2146-400
Korisnikov avatar
Chimba
1498ccm

Pridružio se: Sre 18 Jul, 2007 10:18 am

Postod Zlocesti » Pon 17 Nov, 2008 11:34 pm

kazu ljudi izgleda ko da je iz 70 80 .. ipak ovo je 1 vek .. doba 3d tehnologij e:) ovo ono ..

znaci umeto ostrih ivica ubacis malko oble 3d objete .
malko poradis na nekom osvetlejnu. da nebude stvrno ko da je pravljen 70 ih
Slika Slika
Korisnikov avatar
Zlocesti
1581ccm

Pridružio se: Ned 04 Mar, 2007 6:09 am

Postod Stefano » Uto 18 Nov, 2008 1:09 am

Sto se tice ferarija, to je ipak duuuga tradicija (za nijansu duza nego sto se pravi jugo :lol2: :lol2: :lol2: ) tako da je to njihov zastitni znak. Treba smisliti nesto drugo, tacnije nesto sto karakterise samog juga, sto prepoznaju svi fanovi, malo preraditi u 3d varijanti (sto rece Zlocesti) a ne skidati fore (bez ljutnje). Svaka cast na ulozenom trudu i cenim to, al opet dajem iskreno misljenje. Sto se tice web adrese, mislio sam da bi to bilo ok, jer kad budemo grb polepili po kolima, svako ko bude zeleo da se uclani, a ne zna za fan club, mocice da vidi adresu, a i gotivno mi deluje jer smo ipak u nekom novom dobu, gde to dodje sasvim normalno.
Korisnikov avatar
Stefano
1116ccm

Postod Stefano » Uto 18 Nov, 2008 1:13 am

e da inace, taman posla da ovo dodje samo forum, ipak ima tu mnogo vise ljubavi prema nacionalnoj klasi! ;)
Korisnikov avatar
Stefano
1116ccm

Postod Zlocesti » Uto 18 Nov, 2008 2:14 am

i naravno treba pohvaliti yamatashi-ja na ulozenom trudu i zelji da uradi neki grb..
Slika Slika
Korisnikov avatar
Zlocesti
1581ccm

Pridružio se: Ned 04 Mar, 2007 6:09 am

Postod Yamatashi » Uto 18 Nov, 2008 10:43 am

Prošao sam sve vaše prijedloge u svezi ovoga grba (da ne bude zabune :D ) te ih izradio što bliže onome što ste rekli :D ima ih tu još par samo za primjer... Napravio sam i male dorade u vezi rubova kao su se neki žalili! :D Također se nadam da sam malo umanjio itenzitet boja i da ne vrište! (jel' tako chimba? :D ) :)
Slika Slika Slika Slika Slika

[quote="Stefano"] Koliko sam skužio mislio si da odradim znak na bazi onog na Yugovoj haubi? Nadalje znaš i sam da to nije nimalo lako, kako si ti rekao, stvoriti nešto novo a da je karakteristično samo za Yuga, to je užasno teško! :D A također je potrebno i dosta vremena da se odradi projekt, pokušat ću nešto iskombinirati pa ti pošaljem na p.m. jer su prve skice toliko užasne da nisu za javnost! :D he,he

Btw. moramo naravno svi biti svijesni toga da svatko ima svoj ukus i svoj prijedlog pa iz toga proizlazi da će uvijek netko biti nezadovoljan na kraju! :( E sada bih se htio još osvrnuti u svezi prijedloga, dakle ako bilo tko ima još nekakve prijedloge (ovo uključuje i one koji su već dali prijedlog) molio bih da bude što precizniji u njihovom opisu jer nikome neće pomoći preopćeniti prijedlozi, mogu i mene a i druge samo još dodatno zbuniti, evo već sam i sada zbunjen i više nisam siguram kako da šta uradim kada svatko ima nešto svoje :D ma znate i sami :D I još samo želim reći da sve ovo što sam rekao je dobronamjerno, jer definitivo ne želim nikoga uvrijediti a i ako se neko slučajno i našao uvrijeđenim, ja se evo ispričavam :cheers:
Poslednji put menjao Yamatashi dana Uto 18 Nov, 2008 4:49 pm, izmenjena samo jedanput
Slika
Korisnikov avatar
Yamatashi
1301ccm

Postod ToM » Uto 18 Nov, 2008 1:07 pm

prvi crni nije loš...
ali daj gornju stranu ruba zaobli
,da ne bude ravna bit ce bolje
,i neznam nesta fali
neki mali abarth :evil:
ili tako nesto slicno...
i taj Y mozda malo modernije da bude.....probaj nekoliko njih na novo napraviti u svim stilovima,tipa gothick,urban,street,future ,clasic obliku pa da vidimo..........
hm??

:bye1:
Slika
Korisnikov avatar
ToM
1581ccm

Pridružio se: Sub 27 Jan, 2007 11:27 am

Postod Yamatashi » Uto 18 Nov, 2008 7:15 pm

ToM je napisao:prvi crni nije loš...
ali daj gornju stranu ruba zaobli
,da ne bude ravna bit ce bolje
,i neznam nesta fali
neki mali abarth :evil:
ili tako nesto slicno...
i taj Y mozda malo modernije da bude.....probaj nekoliko njih na novo napraviti u svim stilovima,tipa gothick,urban,street,future ,clasic obliku pa da vidimo..........
hm??

:bye1:
Hm možda i fali ali što? :lol2: Hm ovaj abarth ne bih komentirao :P mislim da to nema nikakve veze s YFC jer nemamo svi abarth aute :lol: :bleh: Razumiješ li što hoću reći ;) :D

A što se Y tiče, hm ne znam koliko bi on trebao biti podložan promijeni jer je to ipak znak marke a ne neki stilizirani dodatak, ne znam, bar je to moje skromno mišljenje, ali ako imaš za dodati neki detalj a za koji smatraš da ne kvari samu bit znaka Y reci ;)

Evo jedna gruba slika s tvojim prijedlogom da se gornji dio zaobli, nije baš ispalo onako kako sam htio ali samo da se dobije grubi dojam dali je bolje s njim ili bez:
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Yamatashi
1301ccm

Postod yugo 1.1 » Uto 18 Nov, 2008 10:11 pm

Onaj prvi žuti gore je u redu,ali kako i drugi kažu fali neki detalj..moglo bi se i probat ta je "Y" više na špik..mislim da nije zaobljen...
Korisnikov avatar
yugo 1.1
1498ccm

Postod SCARY » Uto 18 Nov, 2008 10:23 pm

vidim da polako kristaliziramo boje i izgled :)
yami - pokusaj srebrno-crnu kombinaciju ovog zadnjeg napraviti :)
jer se ta kombinacija uklapa na svaku boju auteka :whistle:
floyak
Korisnikov avatar
SCARY
16V DOHC Turbo

Postod yugo 1.1 » Uto 18 Nov, 2008 10:29 pm

Forši da se stavi kakova zvezda.......
Korisnikov avatar
yugo 1.1
1498ccm

Sledeća

Povratak na Dobrodosli na YFC! / Welcome to YFC!